Tipy na výlety v oblasti Moravsko­slezský kraj

Naučná stezka Veřovické vrchy

Naučná stezka Veřovické vrchy představuje historické a přírodní zajímavosti Veřovických vrchů, s historií výroby skla, hospodařením v lesích, přírodními rezervacemi Trojačka a Huštýn i chráněnou krajinnou oblastí Beskydy, které jsou Veřovické vrchy součástí.

Přírodní rezervace Trojačka

Přírodní rezervace Trojačka se nachází na svazích Veřovických vrchů v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Chráněn je komplex listnatých smíšených porostů s fragmenty přírodních suťových lesů ve věku okolo 170 let.

Přírodní rezervace Huštýn

Přírodní rezervace se nachází na prudkém severním svahu stejnojmenného vrcholu ve Veřovických vrších v západním výběžku Radhošťské hornatiny v Moravskoslezských Beskydech.

Cesta za horským chmelem na Šerák a Keprník – pěší trasa v Hrubém Jeseníku

Pěší turistická trasa v Hrubém Jeseníku, která vede z Ramzové přes Čerňavu až na hory Šerák a Keprník. Lze využít lanovku na Šerák.

Přírodní park Moravice

Přírodní park Moravice je největším chráněným územím na Opavsku, vyhlášen byl v roce 1994. Jedná se o oblast řeky Moravice. Zdejší květena má převážně podhorský charakter a plocha se vyznačuje charakteristickými rysy Jesenického podhůří.

Na návštěvu k dávnému Obrovi – pěší trasa v Hrubém Jeseníku

Okruhová pěší turistická trasa v Hrubém Jeseníku vede z Ramzové podél Vražedného potoka až k majestátním Obřím skalám, pokračuje dále až na vrchol Šeráku. Tato trasa je protkána pověstmi, které se vážou k Obrovi z Obřích skal.

Faunapark ve Frýdku-Místku

Přinášíme vzdělání, pohodu a radost. Chováme domácí zvířátka v takovém počtu, abychom o ně stačili s láskou pečovat.

Spočni a pozri na krásu Javorníků a Beskyd

V rámci projektu Spočni a pozri na krásu Javorníků a Beskyd můžete už nyní najít na těchto hřebenech nové vyřezávané lavičky, na kterých můžete chvíli spočnout a kochat se krásnými výhledy do krajiny.

Vila Grossmann v Ostravě

Ostrava otevřela veřejnosti architektonickou perlu, památkově chráněnou Grossmannovu vilu. Vila Františka Grossmanna přitahuje pozornost přepychovým provedením i neobvyklým stavebním řešením. Po kompletní rekonstrukci je vila v původní podobě z roku 1924.

Most Miloše Sýkory v Ostravě

Každé město má svůj ikonický most. Pro Ostravu je to ocelový nýtovaný obloukový most Miloše Sýkory aneb Sýkorák z roku 1914. Spojuje moravskou a slezskou část Ostravy a je pojmenovaný po „hrdinném odbojáři“.

Minerální pramen Doubrava u Aše

Minerální pramen, někdy nazývaný Pramen století, se nachází uprostřed obce Doubrava u Aše, téměř na hranici s Německem. Voda ze zdejšího pramene má stejného složení, jako Zelený pramen v sousedním německém lázeňském městečku Bad Elster.

Vodní dílo Morávka na řece Morávce

Údolní nádrž na řece Morávce byla vybudována v letech 1961 až 1967 jako vodárenský zdroj ke krytí narůstajících požadavků na zajištění pitné vody. Přehradní těleso tvoří zemní sypaná hráz, která je umístěna v říčním km 18,820 vodního toku Morávka nad stejnojmennou obcí.

Zámku Nová Horka se říkalo Malá Vídeň. Otevřeno má celoročně

O zámku Nová Horka v katastru obce Studénka asi ne každý ví. Památka, která se nachází v blízkosti ostravského Letiště Leoše Janáčka, přitom za zastávku rozhodně stojí. Ať už kvůli procházce parkem, nebo hezky vyzdobeným interiérům. Výhodou je, že tu mají otevřeno celoročně.

Zvonička pod Javorníkem na Bartoškách

Zvonička pochází z roku 1941. Na její výstavbě se podílel tesař Karel Halamíček. Původně jednoduchá zvonička byla na zahradě obchodníka Josefa Mikesky z č. P. 33 v Trojanovicích.

Papilonia Ostrava

Navštivte nový motýlí dům v Ostravě , který je největší stálou výstavu motýlů v České republice. Tropická zahrada se spoustou exotických květin je domovem tisícovky exotických motýlů, kteří pocházejí ze všech tropických krajů světa – Amazonie, Filipín, Thajska, Afriky či Austrálie.