Liberecký kraj

Liebiegův palác v Liberci

Rodinná vila vznikla přestavbou klasicistního domu Ferdinanda Römhelda mezi lety 1871–1872. V letech 1953–2013 zde sídlila Oblastní galerie v Liberci. V současné době objekt prochází přestavbou, v budoucnu zde bude umístěno tzv. Centrum aktivního života.

Stezka kancléře Přemysla Šámala

Stezka kancléře Přemysla Šámala vede Jizerskými horami ze Smědavy na Šámalovu chatu. Je značená červenou a modrou značkou, měří 11 km a zvládnou ji jak pěší turisté, tak cyklisté na terkových a horských kolech.

Sellnerova stezka Kokořínskem

Sellnerova stezka potěší všechny ty, kteří se na výlety rádi dopravují vlakem. Celá trasa měří 17 km, začíná na vlakové zastávce Bezděz a končí u železniční zastávky Skalsko. Provede vás krajem historických románů Karla Sellnera.

Kostel Povýšení sv. Kříže v Kunraticích u Cvikova

Sklo se jako ušlechtilý materiál objevuje v církevních stavbách po staletí... V kostele Povýšení sv. Kříže však mají český unikát – Boží hrob z křišťálu! Navíc uvnitř kostela jsou umístěny více než tři stovky skleněných objektů z dílny Jiřího Pačinka inspirované florou, faunou i sakrálními motivy.

Máchova cesta z Mělníka na Máchovo jezero

Máchova cesta je část červeně vyznačené mezinárodní trasy E10, původně samostatný úsek určený pro pěší turisty v úseku od Mělníka přes Kokořínsko až ke hradu Bezdězu a městečku Doksy, břehu Máchova jezera a do obce Zahrádky. Celá cesta měří 61 km.

Kubátova cesta ze Sněžky do Velké Úpy

Kubátova cesta je 10,5 km dlouhá žlutě značená krkonošská trasa Klubu českých turistů v okrese Trutnov spojující soutok Úp a Sněžku. Pojmenována je po Miroslavu Kubátovi, mj. Autorovi knihy Album ze starých Krkonoš.

Kamenického stezka v údolí Jizery na Semilsku

Kamenického stezka o délce 5,5 km vede přírodní rezervací Údolí Jizery, vysoko nad Riegrovou stezkou. Vychází z Bítouchova, dojde do obce Spálov a končí na silnici 288 z Železného Brodu do Semil. Cesta okořeněná mnoha krásnými výhledy je určena pouze pro pěší turisty.

Skalní oblast Malý a Velký Štolpich v Jizerských horách

Významná oblast skal. Nacházejí se ve strmých svazích podél Malého a Velkého Štolpišského potoka a na úbočí Ořešníku v Jizerských horách. Materiál tvoří hrubozrnná žula. Oblast se dělí na Malý Štolpich, Velký Štolpich a Zahradní stěnu.

Výdušná jáma v Dolních Vítkovicích - kreativní akademie

V památkově chráněných Dolních Vítkovicích v Ostravě prochází rekonstrukcí další průmyslová perla - budova staré výdušní jámy. Budovu z režného zdiva čeká nový kabát od architekta Kamila Mrvy, který pro ni navrhl velkou prosklenou nástavbu. Stavební práce by měly být hotovy do konce roku 2021.

Císařský kámen u Liberce

Na žulový balvan, který se nachází na vrcholu kopce v lese mezi Libercem a Jablonecm nad Nisou, byla v roce 1879 přidělána pamětní deska z bílého mramoru ke 100. výročí návštěvy Josefa II. Deska sem byla dovezena až z rakouského Grazu.

Přírodní koupaliště Nové Město pod Smrkem

V krásné krajině s výhledem na rozhlednu na Smrku je od května do září možné vykoupat se v přírodním koupališti.

Kostel sv. Antonína Velikého v Liberci

Kostel, jehož historie sahá až do 16. století, a který byl postaven v novogotickém stylu, najdete v centru města Liberec mezi náměstím Dr. Edvarda Beneše a Sokolovským náměstím. Kostel byl prohlášen kulturní památkou.

Bytový dům Wolkerova v Liberci

Na severním okraji Liberce, v blízkosti ulice Wolkerova, vznikl v 60. letech ojedinělý obytný solitér. Je jím z dálky viditelný bytový dům neobvykle tvarovaný do oblouku, známý pod jménem Wolkerák. Stavba je dílem architektů Karla Hubáčka, Jaromíra Vacka a Václava Vody.

Arnoltický vodopád

Arnoltický vodopád je třímetrová kaskáda na Arnoltickém potoce v podhůří Jizerských hor. Nachází se v lese mezi obcemi Dolní Řasnice a Bulovka.