Krušné hory

Popovský jasan u Jáchymova

Památný Popovský jasan je jedním z největších jasanů v republice. Roste na svazích Krušných hor na místě bývalé vesnice Popov u Jáchymova.

Krušné hory na běžkách – běžky v okolí Bublavy

Bublava je nejen nejvýznamnějším střediskem sjezdového i běžeckého lyžování na Kraslicku i v rámci celého Sokolovska, ale také nejzápadnější obcí napojenou na páteřní běžeckou trasu – Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. V těsném sousedství se navíc nabízí možnost výletů do blízkého Německa.

Krušné hory na běžkách – nedotčenou přírodou v okolí Přebuze

Okolí městečka Přebuz vyniká nedotčenou přírodou a je pravým rájem těch, kteří v běžkování hledají nejen příjemnou fyzickou aktivitu, ale i ticho hlubokého lesa či otevřené horské pláně v ústraní davů, šněrujících známější hřebenové trasy.

Běžkařské tratě v Perninku v Krušných horách

Pojďte se projet pohádkovou krajinou! V okolí Perninku budete projíždět okouzlující přírodou, navštívíte krásná místa a vychutnáte si klid a romantiku zasněžených lesů a plání. V samotném městečku můžete vyzkoušet běžkařský osvětlený okruh i kolečko pro běžkaře s psími kamarády.

Kam o víkendu s dětmi: Na maškarní bál či výstavu upírů

Pomalu nastává plesová sezóna. Ta se ovšem netýká pouze dospělých, také s dětmi můžete vyrazit na maškarní bály a karnevaly. Zima si sice říká spíše o schování se někde v teple, ale pokud byste přeci jen chtěli vyrazit ven, můžete se vydat například na zimní prohlídku Dolních Kounic nebo do podzemí Krušných hor.

Vrch Mědník v Krušných horách

Vrch Mědník je 910 metrů vysoká hora nedaleko Klášterce nad Ohří. V minulosti se zde hojně těžila železná ruda, takže samotný vrch je doslova prošpikován štolami. Pod jižním svahem hory se rozkládá bývalá hornická obec Měděnec.

Chaloupka U Červené jámy v Krušných Horách

Občerstvení u Červené jámy se nachází na krásném místě Krušných hor, na přední Hřebečné v blízkosti gigantické důlní propadliny Červená jáma. Pohádkově vyhlížející chaloupka, postavenou ze dřeva a hlíny, najdete na místě bývalého hostince, kudy už v minulosti vedly hlavní turistické trasy.

Hrádek Letná s rozhlednou v Teplicích

Rozhledna vypadající jako hrádek z nějaké pohádky stojí v Letenském parku, nedaleko Zámeckého parku, téměř v srdci města. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 25 metrů, odkud se nabízí výhled na celé Teplice, Krušné hory a České středohoří.

Krušnohorské Jelení: V místech, kde Brežněv střílel vysokou, postavila česko-indická rodina jurtu

Je to jako zjevení. Po šesti kilometrech cesty nádherně vzrostlým lesem z Nových Hamrů se otevře rozsáhlá kotlina. Tady stávalo Jelení (Hirschenstandt). Pozornost upoutá velká cihlová stavba s přístavkem. Před ní stojí něco naprosto neobvyklého - mongolská jurta.

Muzeum československého opevnění Na Kočičáku

Muzeum československého opevnění se nachází na úpatí Krušných hor na nevýrazném vrchu zvaném Na Kočičáku (571 m.n.m.). Najdete ho jen kilometr za Chomutovem a nabídne vám neobvyklý pohled do historie vojenských opevnění.

Oblastní muzeum v Chomutově

Oblastní muzeum Chomutov sídlí ve dvou budovách – v historické radnici a Domě Jiřího Popela z Lobkowicz. Jeho fondy tvoří 29 podsbírek a více než 221 tisíc sbírkových předmětů. Expozice v radnici je zaměřena především na umění, v Domě Jiřího Popela z Lobkowicz najdete vše o Krušných horách.

Boží Dar plánuje rozhlednu Rusalku

Nevzhledný tubus někdejší větrné elektrárny na okraji města Boží Dar v Krušných horách na Karlovarsku se může začít v příštím roce proměňovat v rozhlednu Rusalku. Svolení s výstavbou ale musí mimo jiné připojit památkáři, protože Boží Dar patří už přes dva roky do památkově chráněné zóny.

Fojtovická pláň v Krušných horách – místo vzácné květeny

Fojtovická pláň je rozlehlá náhorní planina s horskými a rašelinnými loukami, charakteristickou flórou a faunou. Její nadmořská výška se pohybuje mezi 700 až 800 m. N. M.

Horské městečko Cínovec v Krušných horách

Horské městečko Cínovec se rozkládá v srdci Krušných hor. Existence osady Cínovec (Zinnwald) je zaznamenána již ve 14. století. Středověký rozvoj probíhal pod vlivem hornické činnosti – dobývání cínové rudy.

Hornická stezka Krupka

Příhraniční hornická naučná stezka v Krupce je věnována historii rudného hornictví a osídlování Krušných hor. Vede z Husitské ulice před Muzeum Krupka do Fojtovic, měří 35,5 km a obsahuje 24 informačních tabulí.