Králové­hradecký kraj

Staré hračky U Ládínka - československé hračky v Předměřicích nad Labem

Hračky z období Československa jsou umístěny ve třech expozicích. Najdete zde autíčka, traktory, vojáčky, panenky, zvířátka, letadla, lodě, hry a stavebnice. Nechybí mašinky československé i z dovozu, z nichž některé jezdí a svítí. Dále zde zavzpomínáte na hračky na klíček i kabelové ovládání.

Rozhledna Na Signálu na Slavíkově u Horní Radechové

V Kladském pomezí na vyvýšenině Signál mezi obcemi Slavíkov a Pavlišov naleznete dřevěnou rozhlednu s ocelovým schodištěm a vyhlídkovou plošinou ve výšce 25 metrů. Za pěkného počasí je odtud vidět na Broumovské stěny, Orlické hory i Krkonoše.

Digitální planetárium v Hradci Králové

V digitálním planetáriu v Hradci Králové, které vzniklo v těsné blízkosti hvězdárny, budete mít vesmír jako na dlani. Planetárium zároveň slouží i jako návštěvnické centrum pro popularizaci vědy a výzkumu.

Tipy na víkend: Za anděly jeďte do Úštěku, zaběháte si v Hradci Králové

Otrlé sportovce neodradí ani přituhující zima. V Hradci Králové se přesně takoví o víkendu sejdou kvůli předvánočnímu večernímu běhu. Kdo si chce advent vychutnat v poklidu, vyrazí na některý z mnoha trhů či jarmarků. Příznivce památek zase přilákají speciální hradní a zámecké prohlídky.

Minipivovar Rambousek v Hradci Králové

V roce 2002 založil v Hradci Králové odborník na minipivovary Milan Rambousek svůj vlastní minipivovar. Nachází se v centru města v nejužším bodě mezi Velkým a Malým náměstím. Produkce piva se odehrává v jediné místnosti o rozloze necelých 14 metrů čtverečních.

Rodinný pivovar Hendrych ve Vrchlabí

V rodinném pivovaru Hendrych ve Vrchlabí se vyrábí pivo plzeňského typu, spodně kvašené, nepasterované, nefiltrované a jsou v něm zachované veškeré látky, které má správné pivo mít. Vaříme se klasickým dvourmutovým způsobem a ochutnat tu můžete čtyři piva Hendrych: H8, H11, H13, H16 Ale.

Mužské kameny v Krkonoších

Mužské kameny je skalní vyhlídka, která leží v Krkonoších na česko-polské hranici asi 6 km severně od Špindlerova Mlýna a 7,5 km jihovýchodně od polského města Szklarska Poręba.

Malá obec Slavoňov na Náchodsku se od září pyšní národní kulturní památkou

„Za národní kulturní památku se prohlašuje v Královéhradeckém kraji kostel sv. Jana Křtitele se zvonicí a márnicí ve Slavoňově”. Text uvedený v Nařízení vlády č. 106/2014 Sb., které nabylo účinnosti 1. září letošního roku, dodává dřevěnému komplexu pod Orlickými horami na významu a lesku.

Ptačí kameny v Krkonoších

Ptačí kámen, kterému se také říká Ptačinec, je skalní útvar nacházející se u cesty mezi Brádlerovými boudami a Petrovými boudami nad Medvědím dolem u Špindlerova Mlýna.

Skiareál Olešnice v Orlických horách

Ski areál Olešnice v Orlických horách představuje skvělé místo pro rodiny s dětmi. Všechny sjezdovky jsou dostatečně široké, přehledné a dochází k jejich pravidelné úpravě.

Brašnářská dílna pana Hemrlíka v Rokytnici v Orlických horách

Moderní kabely, ale také opasky, kapsáře a podobné doplňky, které nosili už staří Skotové. To všechno se rodí v brašnářské dílně Ladislava Hemrlíka v Rokytnici v Orlických horách. Přiučit se tomuto řemeslu můžete i vy pomocí workshopů, které se zde pořádají.

Ateliér zvonaře a hrnčířky v Deštném v Orlických horách

V Deštném v Orlických horách byste neměli minout Ateliér zvonaře a hrnčířky manželů Šedových, před kterým vám každou celou hodinu zahraje jedinečná Deštenská zvonkohra.

Ateliér Renata v Opočně

Při návštěvě podhůří Orlických hor, by jste rozhodně neměli minout Ateliér Renata ve městě Opočno, kterému vládne majitelka Renata Pultarová. Dekorace a design jsou činnosti blízké jejímu srdci.

Utzův mechanický betlém v Olešnici v Orlických horách

V Olešnici v Orlických horách najdete v budově obecního úřadu Utzův mechanický Betlém. Můžete si ho zde prohlédnout a seznámit se s jeho historií. Betlém je unikátní tím, že kromě posuvného pohybu postavy hýbají hlavou, rukama i nohama a v některých případech se i vzájemně přibližují či vzdalují.

Rozhledna Eliška na Stachelbergu v Krkonoších

Rozhledna Eliška se nachází v nadmořské výšce 632 m uprostřed areálu dělostřelecké tvrze Stachelberg nedaleko Trutnova. Její výška dosahuje 24,5 metru, vyhlídkové plošiny se nacházejí 9,4 metru a 20,8 metru nad terénem.