Tipy na výlety v oblasti Karlovarský kraj

Nejdelší lanovkou na Komáří vížku a odtud do Krupky krajem horníků

Z Komáří vížky, kam mě vyvezla z Bohosudova lanovka sloužící od roku 1952, je nádherný výhled na ještě zčásti zasněžené Krušné hory. Jen svištění lan a občasné zadrncání při přejezdu sloupů ruší majestátní ticho. Občas ho poruší veselé ptačí zvolání, opeřenci mají námluvy.

Rozhledna Cibulka u Oloví

Na Šibeničním vrchu u Oloví na Sokolovsku se tyčí rozhledna Cibulka. Ocelová konstrukce měří 26 metrů a při hezkém počasí nabízí pohled do okolí Doupova na Karlovarsku, opačným směrem i na Zelenou horu na Chebsku. Vidět je i německá část Krušných hor.

Mattoniho vodopád u Kyselky

Mattoniho vodopád naleznete v parku bývalých lázních Kyselka. Jedná se o umělou kaskádu, kterou si nechal za svou vilou postavit na začátku 19. století Jindřich Mattoni. Voda z Mattoniho pramene stéká vedle bývalé restaurace na začátku lázeňského areálu a odtéká pod silnicí do Ohře.

Muzeum v Chebu připravilo výstavu historických pokladů regionu

Unikátní výstavu hromadných nálezů cenných předmětů na území historického Chebska připravilo muzeum v Chebu. Poprvé bude k vidění i nález hallských feniků, které v roce 2013 objevila amatérská hledačka v Opatově u Lubů. Výstava potrvá do 14. června, poté poputuje do Německa, jak uvedl kurátor výstavy a archeolog chebského muzea Michal Beránek.

Návratem relikviáře svatého Maura začne v Bečově turistická sezóna

Relikviář svatého Maura, jedna z našich nejvzácnějších uměleckých památek, se po zápůjčce na mimořádně úspěšnou výstavu Hrady a zámky objevované a opěvované opět z Prahy vrátí do Bečova nad Teplou, kde byl před 30 lety znovuobjeven. Relikviáři bude věnována velká část letošní sezóny.

Přírodní koupaliště Lido u Mariánských Lázní

Koupaliště Lido prošlo v roce 2014 rekonstrukcí hráze, v současnosti je areál otevřen, ale zatím je bez možnosti koupání. Koupaliště leží v krásné přírodní scenérii Mariánských Lázní, 2 km od centra města uprostřed lesů.

Solná jeskyně Salina v Mariánských Lázních

Solná jeskyně Salina se nachází na Hlavní třídě v Mariánských lázních. Mořské klima si můžete užívat od pondělí do soboty.

Bronzový pomník J. W. Goetha v Mariánských Lázních

Na místě původního pomníku spisovatele Johanna Wolfganga von Goethe stojí v Mariánských Lázních od roku 1993 socha od Vítězslava Eibla.

Sady Karla IV. v Karlových Varech

Veřejný městský park Sady Karla IV. Leží před Císařskými lázněmi v jižní části lázeňského centra Karlových Varů. Park je přístupný od roku 1895.

Smetanovy sady v Karlových Varech

Smetanovy sady, pojmenované po slavném českém skladateli Bedřichu Smetanovy, jsou typické květinovým záhonem, v jehož středu je vždy vytvořeno aktuální datum.

Solná jeskyně Cup Vital - mořské klima uprostřed Mariánských Lázní

Solno-jodovou jeskyni můžete navštívit v domě Britania naproti městskému úřadu, vedle hotelu Olympia. I v Mariánských Lázních si můžete užít mořské klima. Vstup do solné jeskyně lze doporučit každému, od malých dětí až po seniory.

Prohlídka Karlovarského městského divadla

Pro skupiny minimálně 25 osob je možné objednat si v pobočkách infocentra Karlovy Vary prohlídku Karlovarského městského divadla. Budova byla postavena podle projektu vídeňského ateliéru F. Fellnera a H. Helmera. Výzdoba interiérů a malby byly svěřeny bratřím Gustavu a Ernestu Klimtovým.

Pravoslavný kostel svatého Vladimíra v Mariánských Lázních

Pravoslavný kostel svatého Vladimíra v Mariánských Lázních byl slavnostně otevřen v roce 1902. V době mimo bohoslužby slouží hostům Mariánských Lázní k prohlídce bohatého interiéru.

Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla v Karlových Varech

Nádherně zdobený byzantující pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla byl vystavěn v tehdy vyrůstající výstavní vilové čtvrti Westend v letech 1893 - 1898 podle plánů architekta Gustava Widemanna z Františkových Lázní.

Pivovar Karel IV. v Karlových Varech

Karlovarský minipivovar Karel IV. Naleznete v příjemné restauraci Becherplatz. Hlavním produktem je světlé pivo Karel IV., které je nepasterizované a vaří se podle původní receptury. Kuriozitou je bylinné pivo stáčené do sudů dříve používaných na zrání Becherovky.