Tipy na výlety v oblasti Jihočeský kraj

Tipy na víkend: V Praze si pochutnáte, v Litomyšli si prohlédnete staré počítače

Tento víkend přinese další festivaly ve znamení lahodného jídla a nápojů. Na jeden z nich můžete vyrazit do pražské Troje, na další třeba do Plzně nebo Písku. Na své si však přijdou také milovníci módy a vášniví sportovci.

Po šumavských slatinách i malebným údolím Roklanského potoka

Máloco charakterizuje nezaměnitelný ráz šumavské krajiny jako četná rašeliniště, zvaná slatě, povětšinou z důvodu zachování a ochrany přírody ležící v I. Zóně NP. Některými se však mohou návštěvníci pokochat ve zpřístupněných částech. Mezi ně patří Soumarská, Jezerní, Chalupská a Tříjezerní slať.

Zámecký park v Blatné

Vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic je jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.

Vrch Tábor s rozhlednou u Lomnice nad Popelkou

Jižně od Lomnice se tyčí vrch Tábor. Na vrcholek k baroknímu kostelu Proměnění Páně a turistické chatě s rozhlednou vás dovedou cihlové kapličky, lemující křížovou cestu.

Dřevěnou kapli, zázračný pramen, prales i výhledy najdeme na Stožci

Šumavský vrch Stožec (1065 m. N. M.) je zajímavým turistickým cílem. Až na vrcholky Alp se dá dohlédnout ze Stožecké skály, kaple Panny Marie ležící o málo níže se již rovněž nachází v 1. zóně NP a strmá cesta k ní vede pralesní divočinou. Blízký pramen, jak tomu bývá, má svoji legendu.

Pavilon skla Klatovy

Výstavní pavilon v zahradě u Muzea Dr. Karla Hostaše se věnuje především sklu. Základem expozice je unikátní soukromá sbírka šumavského skla firmy Lötz, doplňovaná příležitostnými výstavami českého i zahraničního skla.

Minikurz líčení v Českých Budějovicích

Naučíte se zvládnout skvělý make-up za 15 min. Už nikdy se nespletete při výběru make-upu a oční stíny nevytvoří monokl. Rtěnka zůstane na svém místě po několik hodin.

Rožmberk zkrášlí stovky květin

Hrad Rožmberk ozdobí od středy do konce týdne záplava květin. O jednotlivá aranžmá výstavy Vivat Aqua se postarají vyhlášení floristé. V rámci jihočeských hradů a zámků se letos jedná o poslední květinovou expozici. Obdobnou mohli turisté vidět v dubnu v Třeboni, následně pak v Kratochvíli či v klášteře Zlatá Koruna.

Apartmány Chornitzerův dům v Telči

Romantické ubytování v domech s bohatou historií a jedinečnou rodinnou atmosférou. Apartmány Chornitzerův dům se nachází v historickém jádru města Telče a je nedílnou součástí nejmalebnějšího náměstí naší vlasti, náměstí Zachariáše z Hradce.

Kam o víkendu s dětmi: V dřevácích do Volar, za rekordy do olomoucké zoo

Jestli chcete se svými dětmi zažít něco neobvyklého, zajeďte s nimi přes víkend do Zoo Olomouc. Budou se tam totiž lámat rekordy. Stejně tak možná padne rekord na Slavnostech dřeva ve Volarech. Zapojit se můžete tím, že na akci dorazíte v dřevácích. Dalších víkendových aktivit je nespočet, takže nevěšte hlavu, i když vás pokořování rekordů třeba příliš nebere.

Český Merán - malebná oblast v okolí města Sedlec-Prčice

Označení Český Merán se používá od 19. století pro okolí Sedlce-Prčice proto, že je nápadně podobné krajině kolem italského města Merano. Do oblasti spadají městečka a obce Sedlec-Prčice, Nadějkov, Vlksice, Zvěřinec, Myslkov, Obděnice, Vysoký Chlumec a Křepenice.

Česká Sibiř - drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí.

Kam vyrazit při toulkách Šumavou

Zbytek prázdnin a zkracující se léto vyzývá k poznávání krás tuzemska. Jednou z nejmalebnějších a turisty nejoblíbenějších oblastí Česka je Šumava. Blíže ji můžete poznat jak pěšky v pohorkách, tak i s větrem ve tváři v sedlech jízdních kol či skútrů.

Prales Hojná Voda v Novohradských horách

Prales Hojná Voda leží v jižních Čechách, v oblasti Novohradských hor na úpatí hory Vysoká (1034 m). Jedná se o jednu z nejstarších přírodních rezervací ve střední Evropě. Založena byla roku 1838 hrabětem Jiřím Buquoyem.

Bolestné kameny - křížová cesta moderního člověka v krajině Píseckých hor

Cesta je obdobou křesťanské křížové cesty, má též čtrnáct zastavení. Pojmenovává největší bolesti moderního člověka a vede ho k naději. Cesta začíná v Píseckých horách "U Vodáka" (parkoviště) a končí na Vyhlídce píseckých lesníků.