Hluboká nad Vltavou

Na koloběžce z Hluboké nad Vltavou podél Vltavy do Českých Budějovic

Hezká rovinatá trasa kolem Vltavy s možností návštěvy centra Českým Budějovic. Ideální pro výlet s dětmi. Na začátku nebo na konci trasy zážitky ve sportovně-relaxačním areálu.

Na gotické zřícenině Karlův hrádek zahájí sezonu

O nadcházejícím víkendu se slavnostně otevře gotická zřícenina Karlův hrádek nedaleko Hluboké nad Vltavou. Zříceninu ze 14.  století založil Karel IV. Jako osobní sídlo. Po staletí byla tato památka téměř zapomenuta. Až parta nadšenců založila před několika lety spolek s názvem Karlův hrádek, oslovila starostu Hluboké nad Vltavou a s pomocí archeologů a dalších vrací kulturní památce původní krásu gotického hradu.

Plavba hausbotem po řece z Hluboké nad Vltavou

Staňte se na pár dní kapitánem – půjčte si obytnou loď bez kapitánských zkoušek! Lodě jsou velmi komfortní, mají prostornou kajutu, kuchyň, koupelnu se sprchou a WC, terasu s místem pro opalování a velkorysou palubu, to vše s výhledem na zámek Hluboká. Zažijte plavbu bez obav z Budějic až na Orlík!

Zámecká vodárna na Hluboké

Zámecká vodárna v Hluboké nad Vltavou zásobuje zámecké kašny i zahradu užitkovou vodou je historickou stavbou z poloviny 16. století. Vodní čerpadla pohánějí Francisovy turbíny, které jsou upevněny na dřevěných konstrukcích. Během let 2021 až 2022 prošla důkladnou obnovou.

Zřícenina Karlův Hrádek zahájila další sezonu

Na akce i turistické výlety bude i v této sezoně lákat zřícenina Karlův Hrádek u Purkarce na Českobudějovicku. Objekt nechal postavit Karel IV. Na jeho záchraně, kterou organizuje město Hluboká nad Vltavou, spolupracuje několik partnerů. Památkáři používají při opravě unikátní postupy.

Pumptrack Hluboká nad Vltavou

Pumptracková dráha se nachází na severním okraji obce Hluboká nad Vltavou, část Zámostí, u řeky Vltavy. Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možný projíždět bez šlapání. Povrch je zde hliněný.

Vyhlídka Baba u Purkarce

Baba je přírodní památka přibližně dva kilometry severně od Hluboké nad Vltavou, na levém břehu Vltavy. Vyhlídka Baba se stala velmi oblíbeným místem na Budějovicku pro všechny lidi, kteří se chtějí „pokochat“ krásným a uklidňujícím pohledem.

Plástovice u Českých Budějovic - památková obec selského baroka

Vesnička přitahuje lidovou architekturou ve stylu selského baroka, díky které byla vyhlášena vesnickou památkovou rezervací. Navíc leží na křižovatce dvou cyklistických tras – jedna vede ze Zbudova směrem na CHKO Blanský les, druhá z Netolic přes Hlubokou nad Vltavou do Českých Budějovic.

Jihočeské zámky jsou i v zimě plné lidí

Teplota kolem deseti stupňů, průvodkyně v teplém kabátu a návštěvníci v bundách, čepicích a šálách. Tak to o víkendu vypadalo na zatím jediné prohlídkové trase na zámku v Hluboké nad Vltavou. Ten je po vánočních svátcích opět přístupný veřejnosti.

Miniatura zámku Hluboká nově těší návštěvníky Mariánských Lázní

Mariánskolázeňský park Boheminium odhalil v sobotu 29. září další přírůstek do své sbírky modelů. Majitelé vyslyšeli volání návštěvníků a nově tak přibyla miniatura zřejmě nejznámějšího a nejkrásnějšího českého zámku – Hluboké nad Vltavou.

Koupaliště Olešník

V obci Olešník u Hluboké nad Vltavou je v letním období otevřen velký umělý plavecký bazén.

Výlety silničními výletními vláčky v jižních Čechách

Komentované i nekomentované výlety v silničních výletních vláčcích v Hluboké nad Vltavou a v Bechyni.

Na splavněné Vltavě přibývá lodí i turistů

Po otevření plavební komory na přehradě a jezu Hněvkovice doplují nyní menší lodě po Vltavě z Českých Budějovic až do Prahy a dále. Loni vyrazilo mezi Hlubokou nad Vltavou a Budějovicemi přes dva tisíce plavidel s osmi tisíci lidmi. O víkendu startuje nová sezóna a turisté se mohou těšit na nové výlety.

Na Hluboké se chtěl usadit na konci války K. H. Frank s protektorátní vládou

Romantická Hluboká nad Vltavou měla jako řada našich památek za války nezvané hosty. Schwarzenberské krumlovsko-hlubocké panství bylo pod německou nucenou správou, Hluboká byla v tomto režimu od roku 1940. V okolních objektech sídlily jednotky wehrmachtu, zámek Ohrada využíval Německý Červený kříž.