Chýnov

Návštěvnické středisko Chýnovské jeskyně

U Chýnovské jeskyně mezi Dolními Hořicemi a Chýnovem na Táborsku se nachází návštěvnické středisko se zajímavými expozicemi, které návštěvníky zasvětí do tajemství geologie a mineralogie Chýnovského krasu. Nechybí poutavé představení zatopené části jeskyně nebo informace o životě netopýrů.

Netopýři v Chýnovské jeskyni – unikátní zimoviště netopýrů

Jedna z prvních veřejnosti zpřístupněných jeskyní na území Čech a Moravy bývá někdy příznačně přezdívána Malovaná. K zimnímu spánku se tu ukládá až deset druhů netopýrů a jde o jedno z největších známých zimovišť netopýra řasnatého u nás.

Chýnovská jeskyně ukrývá dračí hlavu, čerta i ohniště čarodějnic

Nejen tyto pohádkově znějící kamenné zajímavosti má možnost vidět návštěvník jeskyní, které se nacházejí pod Pacovou horou zhruba 20 kilometrů od Tábora nedaleko obce Chýnov. Ta se může navíc pochlubit i významným rodákem, jehož secesní odkaz lze dohledat v místech, kde pracoval i zemřel.

Dům Františka Bílka v Chýnově u Tábora

V Chýnově se roku 1872 narodil (a roku 1941 zde zemřel) významný český sochař, výtvarník, architekt Franrišek Bílek. V 1898 si zde umělec na pozemku své rodiny nechal podle svých návrhů postavit dům s velkým ateliérem.

Lamatreking v jižních Čechách

Jak se žije jihoamerickým chovatelům lam si ozkoušíte při vycházce s lamou krotkou na vodítku v jihočeském Chýnově. Jen vy a stádo lam krotkých. Čeká vás toulání po lesích a pastvinách, loukách i cestách.