Český Těšín

Beskydsko-karpatská magistrála – dálková cyklotrasa

Beskydsko-karpatská magistrála spojuje Břeclav, Hodonín, Vsetín a Český Těšín. Na kole po ní můžete ujet 276 kilometrů.

Jezdecký klub Stáj Kennbery

Jezdecký klub se nachází cca 5 km od centra Českého Těšína v Pobeskydí. Vznikl v roce 2005 za účelem vytvořit místo, kde se budou scházet děti i dospělí a trávit svůj volný čas v přítomnosti nejen koní, relaxovat, sportovat, podporovat jezdecký sport a chov koní.

Most přátelství v Českém Těšíně

Most přátelství je hraniční most spojující polský a český břeh řeky Olše v historickém městě Těšíně. Stal se symbolem bouřlivé historie Těšínského Slezska. Státní hranice prochází přesně středem mostu a je vyznačena výraznou čárou.

Most přátelství v Českém Těšíně

Most přátelství je hraniční most spojující polský a český břeh řeky Olše v historickém městě Těšíně. Stal se symbolem bouřlivé historie Těšínského Slezska. Státní hranice prochází přesně středem mostu a je vyznačena výraznou čárou.

Tipy na víkend: Vyrazte na piknik, seznamte se s čajovými rituály

Poslední červnový víkend zřejmě díky počasí opět vybídne k pobytu venku. Volný čas můžete strávit například piknikem na zámku v Liblicích, kde si budete moci sednout do trávy se skleničkou vína. Na zcela jiný nápoj, čaj, bude zaměřena akce, která se uskuteční v Českém Těšíně. Pokud budete chtít naopak letnímu parnu uniknout, můžete navštívit výstavu.

Evangelický kostel Na Rozvoji v Českém Těšíně

Evangelický kostel typu baziliky byl vystavěný v letech 1926–1927. Sloužil nejprve německým luteránům, po druhé světové válce ho převzala Českobratrská církev evangelická.

Kostel sboru Církve bratrské v Českém Těšíně

Kostel byl navržen v roce 1926 pro Německou evangelickou církev v Čechách, na Moravě a ve Slezsku v duchu vídeňské architektonické moderny.

Exerciční dům Český Těšín

Exerciční dům byl zrekonstruován a posvěcen v roce 1994. Je zasvěcen třem košickým mučedníkům, jejich ostatky jsou součástí exerciční kaple. Dům slouží věřícím, ať už k duchovním obnovám nebo různým seminářům a setkáváním.

Funkcionalistická budova České pošty v Českém Těšíně

Po rozdělení města Těšína zůstala budovapoštovního úřadu na polské straně, a tak bylo potřeba, aby tehdejší Československá poštovní správa nechala postavit budovu novou.

Funkcionalistická budova gymnázia v Českém Těšíně

Budova gymnázia vznikla v letech 1932-1935 podle projektu pražského architekta Jaroslava Fragnera, jednoho z průkopníků české moderní architektury a čelného představitele československého funkcionalismu.

Muzeum Těšínska v Českém Těšíně

Muzeum Těšínska je jedním ze čtyř krajských muzeí a příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje. Sídlí v Českém Těšíně a v regionu české části Těšínského Slezska provozuje celkem 10 poboček a výstavních síní.

Pseudogotický kostel Božského Srdce Páně v Českém Těšíně

Pseudogotický styl s románskými prvky. Dominanta města postavena roku 1894 architektem L. Satzským. Trojlodní kostel monumentálních rozměrů je situován v parkové části centra města.

Zámecký vrch s bývalým hradištěm v Českém Těšíně

Původně slovanské hradiště, poté obranný hrad, dnes památné místo s parkem a výhledem na Český Těšín, Slezské a Moravskoslezské Beskydy.

Těšínské divadlo Český Těšín

Těšínské oblastní divadlo bylo pod kuratelou Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě zřízeno v srpnu roku 1945. Přes nejednoduchý vývoj si divadlo zachovalo své původní kouzlo a dnes je ojedinělou výjimkou, neboť v něm působí umělecké soubory hned dvou národností, Česká a Polská scéna.